top of page
Search

NK TABOR SEŽANA x DRIBLAB

Driblab je novi partner NK Tabor Sežana


NK Tabor Sežana z veseljem napoveduje novo partnerstvo z vodilno platformo za napredno statistično analizo nogometnih tekem Driblab, ki predstavlja pomemben korak k dvigu kakovosti dela v klubu.

Driblab je priznano ime v svetu nogometne analitike, ki ponuja napredna statistična orodja in vpoglede nogometnim klubom po vsem svetu ter jim s tem pomaga doseči boljše rezultate.

Platforma Driblab bo našemu klubu omogočila natančne analize tekem, igralcev in nasprotnikov ter s tem dragocene informacije za optimizacijo dela in izboljšanje uspešnosti na vseh ravneh.


Poleg tega bo platforma Driblab lahko pripomogla tudi pri izbiri okrepitev za naše člansko moštvo. S pomočjo statističnih podatkov platforme Driblab bomo našim igralcem omogočili boljše razumevanje njihove igre in prepoznavanje področij za izboljšave, kar bo prispevalo tako k individualnemu napredku kot napredku ekipe.


Pri Taboru verjamemo v inovacije in stalne izboljšave, zato smo prepričani, da bo naše partnerstvo z Driblab pozitivno vplivalo na našo prihodnost.


## New Partnership Between NK Tabor Sežana and Driblab


NK Tabor Sežana is excited to announce a new partnership with Driblab, the leading platform for advanced statistical analysis of football games. This partnership marks a significant step forward in our efforts to enhance team performance and achieve new sporting successes.


Driblab is a renowned name in the world of football analytics, providing advanced statistical tools and data-driven insights to clubs worldwide to help them reach top results. Collaborating with Driblab will allow us to conduct precise analyses of our matches, players, and opponents, providing our coaching staff with valuable information to optimize strategies and improve performance at all levels.


Furthermore, the Driblab platform will play a crucial role in player selection and team reinforcement. By leveraging data-driven insights, we can identify and recruit top talent to strengthen our squad, ensuring that we build a competitive and dynamic team.


Additionally, the Driblab platform will enable our players to better understand their performances and identify areas for improvement, contributing to their individual progress and overall team strength.


NK Tabor Sežana believes in innovation and continuous improvement, and we are confident that our partnership with Driblab will be crucial for our future. We look forward to the new opportunities this collaboration brings and believe that together with Driblab, we will achieve even greater success on the football fields.


Thank you for supporting us on this exciting journey. Onward and stronger together!


Comentários


bottom of page