ODZIV KLUBA NA ZAPISE, KI SE POJAVLJAJO V MEDIJIH

NK Tabor Sežana obžaluje zapise, ki se v teh dneh pojavljajo v medijih, saj so le deloma resnični in ne prikazujejo dejanskega stanja v klubu. V klubu nismo nikoli skrivali težav s katerimi se je soočala članska ekipa kluba v preteklem obdobju, pri čemer smo predvsem finančne zamude skrbno naslovili in že v mesecu marcu predstavili zaposlenim natančen terminski plan sanacije, ki se ga vseskozi držimo in bo do konca poletja tudi uspešno zaključen. V pretekli sezoni so se pokazale pomanjkljivosti trenutnega poslovnega modela kluba, katerega bomo pred nadaljevanjem prvoligaškega tekmovanja prilagodili aktualnemu stanju v slovenskem nogometu ter zagotovili nemoteno delovanje ter konkurenčnost članskega moštva tudi v prihodnje.

NK Tabor Sežana je od leta 2016 prehodil dolgo in zahtevno pot od tretje do prve lige, kjer bo v sezoni 2022/23 nastopal že 4. sezono zapored. In res lahko to zgodbo uvrstimo v kategorijo “na meji čudeža”. Lokalno okolje v tem času le s težavo sledi vzponu kluba tako na poslovnem kot tudi na infrastrukturnem področju in zato ima klub v primerjavi z ostalimi prvoligaši nekoliko več izzivov. Kljub vsemu pa so vidni tudi premiki na bolje, saj ravno v teh dneh občina pričenja z gradnjo reflektorjev na stadionu Rajko Štolfa, v zadnjih 12 mesecih pa je klub iz lastnih sredstev namenil več kot 20.000 € za ureditev trening centra na Kozini. Tudi suverena zmaga na tekmah kvalifikacij za obstanek v prvi ligi je pokazala, da smo v klubu kos še tako zahtevnim izzivom in tako kot vsi pretekli uspehi tudi ta ni zasluga enega posameznika, temveč velike skupine ljudi, od prostovoljcev, igralcev pa vse do vodstva kluba, ki s srcem in dušo živi za ta klub.