ČAS ZA NOVO POGLAVJE V 100-LETNI ZGODOVINI KLUBA

Poletni nogometni premor se zaključuje in že ta konec tedna naš klub čakajo prve prvenstvene preizkušnje v novi tekmovalni sezoni 2023/24. Po 4 letih igranja članske ekipe v najvišjem rangu tekmovanja, se nam v letošnji sezoni ni uspelo obdržati med elito. In čeprav predstavlja igranje članske ekipe v 2. ligi korak nazaj za člansko moštvo, pa ima klub kot celota zato lepo priložnost za korak naprej v svojem nadaljnjem razvoju. Dejstvo je, da je prišel čas, ko bo domači kader veliko lažje dobil priložnost za uveljavljanje na članskem nivoju, hkrati pa z uvrstitvijo mladinskega moštva v 1. mladinsko ligo klub dobiva moč, da lažje obdrži perspektivne mlade nogometaše v domačem okolju. Članska ekipa kluba, ki bo v tekmovalni sezoni 2023/24 tekmovala pod vodstvom domačega trenerja Naceta Kosmača, bo v večini sestavljena iz nogometašev, ki izhajajo iz domačega okolja. Tudi vloga glavnega trenerja mladinskega moštva ostaja v rokah domačega trenerja Uroša Baruta, ki je z osvojenim naslovom prvaka lani ekipo tudi pripeljal med slovensko mladinsko elito. V klubu se prav tako izjemno trudimo vzpostaviti močnejšo povezanost kluba z lokalnim okoljem ter lokalnimi podjetniki na področju sponzorstva in donacij, pri čemer izpostavljamo 100-letnico organiziranega igranja nogometa v Sežani kot jubilejno priložnost za podporo uspešnemu lokalnemu športnemu društvu tudi s strani tistih podjetij, ki v preteklosti klubu niso izkazovala podpore. Številne tekmovalne in poslovne spremembe s katerimi se klub sooča ob svoji 100-letnici nam nudijo priložnost, da obrnemo nov list v dolgi zgodovini kluba in postavimo nove temelje za svetlo prihodnost nogometa v Sežani. Ob tej priložnosti v klubu vabimo vse, ki bi si želeli postati del prihodnosti kluba, naj se nam pridružijo kot prostovoljci, funkcionarji, sodelavci ali partnerji in dodajo svoj delček v mozaik Nogometnega kluba Tabor Sežana ob vstopu v novo stoletje delovanja kluba. Prav tako vabimo vse navijače kluba, da s svojim obiskom domačih tekem članskega in mladinskega moštva kluba v čim večjem številu podprete naš in Vaš lokalni klub.